PROJE HİZMETLERİMİZ VE GEOTEKNİK DENEYLER

Barankaya Zemin İnşaat firması olarak siz değerli müşterilerimize daima en kaliteli ve güvenilir hizmeti yine en kalite ekiplerimiz ve teknik ekipmanlarımız ile sunmaktayız. Geniş hizmet portföyümüz arasında siz değerli müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden birisi de proje hizmetleri ve yapı inşaatının ilk ve en önemli aşamasını oluşturan geoteknik deneylerdir.

Firmamız, yapı ve inşaat alanının en deneyimli ve uzman kadrosuyla sizlere hizmet sunar. Bu doğrultuda firmamız bünyesinde gerek proje hizmetleri gerekse geoteknik deneyler alanında da alanının en deneyimli uzmanları sizlere hizmet vermektedir.

Genel olarak proje hizmetlerimiz kapsamında yapının inşaatı öncesinde zemin özellikleri ve zeminin hareketleri uzman ekiplerimiz tarafından incelenir. Yapılan inceleme çalışmaları neticesinde zeminin özellikleri net ve eksiksiz bir şekilde belirlendikten sonra zemini stabilize etmek ve iyileştirmek için diğer bir deyişle güçlü bir yapı inşa edebilmeniz için tüm planlamalar uzman ekiplerimiz tarafından oluşturulur.

Geoteknik Deneyler

Proje Danışmanlık Hizmetleri

Proje danışmanlık hizmetleri firmamızın uzman ekipleri tarafından sizlere sunulur. Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bir yapı projesinin her oluşum aşaması için uzmanlarımızdan danışmanlık hizmetlerini güvenilir bir şekilde alabilmeniz mümkündür. Firmamızdan alacağınız danışmanlık hizmetleri kapsamında projenizin her aşamasında ekiplerimizden yönlendirme hizmetleri alabilirsiniz.

Uzman kadromuz sizlere proje danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında proje yönetiminin yanı sıra aynı zamanda risk analizi, tasarım danışmanlığı, izin prosedürleri ve benzeri gibi tüm teknik konularda sizlere profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Tüm bu süreçlerin yanı sıra uzmanlarımız ihtiyaçlarınız doğrultusunda zemin etüdü, numune alınması ve numunenin laboratuvar ortamında incelenme süreci ve sondaj çalışmaları gibi tüm detayları ve yönlendirmeleri de yapmaktadır. Özellikle firmamızın sunmuş olduğu geoteknik deneyler proje sürecinizin hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlamakla birlikte zemin stabilizasyonunuzun da kısa sürede sağlanmasına yardımcı olan hizmetlerdir.

Kazık Yükleme Deneyleri

Yapı projenizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde ilerleyebilmesi için almanız gereken önemli profesyonel hizmetlerden birisi de kazık yükleme deneyleridir. Söz konusu deneylerin temel amacı öncelikle yapı temelinin taşıma kapasitesini saptamaktır. Uzman ekiplerimiz tarafından yapılan deneyler neticesinde zemindeki kazıkların verimliliği belirlenirken aynı zamanda yapının üst düzey güvenli ve sağlam bir zemine inşa edilmesinde de büyük rol oynar.

Kazık yükleme deneyleri, uzmanlarımız tarafından zeminin ve çevresel koşulların özelliklerine göre farklı şekillerde uygulanabilir. Her zemin farklı özelliklere sahip olabileceğinden aynı şekilde uygulanan deneylerin özellikleri de çeşitlilik gösterebilir. Nihayetinde söz konusu deneyler yapı projeniz için yapılan mühendislik hesaplamalarının sağlamasını yapabilmek, kazık sistemini ve zeminin yük taşıma kapasitesini en doğru şekilde belirlemek için hayati öneme sahiptir.

Uzman ekiplerimizin yapı inşaatınız üzerinde uygulamış olduğu kazık deneyleri aynı zamanda kazık sistemleri ile zeminin stabilizasyonunu belirlemek için önemli bir belirteçtir. Bu nedenle de tüm bu deneyler firmamız bünyesindeki mühendislerimiz tarafından titizlikle gerçekleştirilir.

Aletsel Gözlemler

Barankaya Zemin İnşaat firması olarak uzman kadromuz ile sunduğumuz hizmetlerimizden birisi de aletsel gözlemlerdir. Yapı projenize dair tüm aletsel gözlemler firmamız bünyesinde son teknolojiye sahip ölçüm cihazları ve aletleri ile gerçekleştirilir. Yapılan bu işlemler öncelikle yapının inşaat sürecinin doğru bir şekilde ilerlemesini, yapı inşaatının denetlenmesini ve böylelikle inşaatın kaliteli bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Uzmanlarımız inşaatınızın teknik ve tasarım özellikleri doğrultusunda çeşitli gözlemler yaparak projenizin sağlıklı ve doğru bir süreçte ilerlemesinde sizlere yardımcı olur. Aletsel gözlemler kapsamında firmamız bünyesinde topografik gözlemler, zemin özelliklerini saptamak için sismik ölçümler yapılır.

Çevre ve zemin özelliklerinin saptanmasının yanı sıra aynı zamanda inşaat sırasında kullanılan malzemenin dayanıklılığını ve kalitesini saptamak için beton ölçümleri yapılır. Beton ölçümleri sırasında kullanılan beton malzemesinin basınca karşı mukavemeti, sertlik derecesi ve yoğunluğu gibi tüm özellikler hassas cihazlar sayesinde net bir şekilde tespit edilir.

Aletsel gözlemler uzmanlarımız tarafından inşaatın her aşamasında yapılabilen işlemlerdir. Zemin iyileştirilmesi ve malzeme seçimi gibi aşamalar sonrasında özellikle yapının duvar ve çatı gibi bölümleri şekillenmeye başladığında hassas ölçüm cihazlarımız sayesinde bu yapıların kalınlık, yükseklik ve genişlik gibi ölçülerinin yeterli ve doğru ölçülerde olup olmadığı da saptanabilmektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı aletsel gözlemler ve benzeri gibi tüm geoteknik deneyler, yapınızın sağlam ve güvenilir olmasını sağlayacak aynı zamanda firmamızdan güvenle talep edebileceğiniz hizmetlerdir.

Katalog

Kataloğumuzu indirmek için tıklayınız